21 sierpnia 2015

JAK JA KOCHAM TAKIE PORANKIMamusiu, mamusiu, przepraszam, przepraszam mamusiu, mamusia wstaje. Czuję jak małe rączki wciskają się między moją twarz a poduszkę. Jeszcze pięć minut robaku, daj mi pięć minut mamroczę po cichu i przewracam się na drugi bok. No przecież mamy wakacje, a młody bezlitośnie robi mi pobudki za pięć szósta. Spać, spać jeszcze by się chciało ale znów słyszę, mamusia wstaje, wstaje mamusia. 

Jeszcze chwilę siedzę na brzegu łóżka kiwając się na boki, ale czas otworzyć oczy. Powoli stopa za stopą, sunę w kierunku kuchni, po drodze mijam lustro ale nie patrzę, bo bym jeszcze zeszła na zawał, odruchowo gładzę włosy na głowie i już jestem przy czajniku. Kawy, kawy pragną me zmysły, kawy. Już gwiżdże, wlewam wrzątek do kubka i jej aromat rozchodzi się po poranku. Uśmiecham się i niecierpliwie czekam na ten pierwszy, niepowtarzalny, cudnie boski łyk. Mmm. Przymykam oczy, nie ma mnie.

Słońce przyjemnie mnie głaszcze po policzku, nos mile pieści cudowny aromat, kubek oplata ciepłem moje palce. Jak miło, spokojnie. Gdzieś na szybie słyszę muchę, która jakimś cudem wleciała do środka, zegar za mną tyka na ścianie, tik tak, tik tak a niech tyka dziś mnie nie pogoni. Buu, właśnie włączyła się lodówka i przypominam sobie o niedojedzonej czekoladzie schowanej w szufladzie.

Tosty, tosty... Już jestem z powrotem, dziecię me zgłodniało i woła o śniadanie. Wyciągam chleb i masło, siadam przy stole i kroję kiełbaskę, jeszcze tylko żółty ser i już się zapiekają. Młody zajada ze smakiem przeglądając gazetę, ma to chyba po mnie, też lubię poczytać. Wracam do kuchni po kubek z kawą i zaczynam powolny spacer po mieszkaniu. Jak ja kocham takie poranki, bez pośpiechu, leniwe.
2 komentarze :

  1. Też kocham takie poranki. I jeśli poranek przejdzie w południe, popołudnie a nawet w wieczór - to wcale a wcale nie protestuję :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Tak, w pełni się nimi delektowałam w te wakacje i tak troszku szkoda, że teraz mogę się tak polenić tylko w weekendy, a i to nie we wszystkie :)

    OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka